Ekologie a životní prostředí

PROČ SE STÁT EKOLOGEM?
Zajímá tě zoologie, botanika a  příroda? Máš rád(a) krajinu a chceš raději pracovat v pestrém prostředí, ne jen vysedávat v kanceláři? Chceš chránit přírodu, vědět, jak se postarat o zvířata, nebo se stát strážcem přírody? Ekologem nemůže být každý, ale pokud ses v předchozích řádcích našel/našla a čteš až sem, pak je to obor přímo pro tebe! 

S tímhle oborem si můžeš vybrat z mnoha povolání. Můžeš se stát ekologem národních parků nebo chráněných krajinných oblastí, meteorologem, inspektorem, pracovníkem pozemkové správy či referentem životního prostředí.

Možností máš daleko více – pracuj jako analytický specialista v průmyslových výrobách, státní úředník, staň se podnikatelem, nebo pokračuj na vysoké škole!

KÓD OBORU
16-01-M/01
ŠKOLNÍ A VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Ekologie a životní prostředí
DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední vzdělání s maturitní zkouškou
ZAKONČENÍ STUDIA
Maturitní zkouška
DÉLKA STUDIA
Čtyřleté studium
PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
Přijímací zkoušky se konají z MAT, ČEJ.
Uchazeči budou přijati až do naplnění kapacity oboru. Více informací najdeš zde.
POČET PŘIJÍMANÝCH ŽÁKŮ
30 

SKVĚLÉ ZÁZEMÍ

Vybavené biologické a chemické laboratoře, počítačové učebny, wi-fi a posilovna pro studenty zdarma.

DŮRAZ NA PRAKTICKÉ DOVEDNOSTI

Jak by asi vypadala škola, která by učila pouze teorii? To se u náš nedozvíš. Naučíš se hromadu teoretických vědomostí, ale vždy když to půjde, propojíme ti je s praxí.

PRAXE

Své praxe strávíš přímo v národních parcích a chráněných krajiných oblastech České republiky. Naši studenti mají možnožnost navštívit i zahraničí.

EXKURZE

Během svého studia navštívíš mnoho míst, například zoologické zahrady, pivovary, elektrárny, záchranné stanice, botanické ústavy a další místa.

ISIC
Získáš mezinárodní studentský průkaz za zvýhodněnou cenu!
Nemusíš nikam jezdit a nic zařizovat – k objednání přímo u nás na škole.


Podívej se na video z odborné praxe!