Obory s maturitní zkouškou

4leté denní studium nabízí obory:

  • Ekonomika a podnikání (Obchodní akademie)
  • Strojírenství
  • Ekologie a životní prostředí
  • Informační technologie
  • Analýza potravin
  • Veterinářství

 


Oficiální leták školy – studijní nabídka pro školní rok 2020/21

Přírodovědné oboryTechnické oboryEkonomické obory


Ať si vybereš jakýkoliv z oborů na naší škole, o uplatnění se bát nemusíš. Z maturitních oborů můžeš pokračovat na vysokou školu, po závěrečné zkoušce učebních oborů si můžeš dodělat maturitu nebo jít rovnou do praxe.

MATURITNÍ OBORY

Analýza potravin Ekologie a životní prostředí Veterinářství
S tímto maturitním oborem si otevřeš spoustu kariérních možností. Ať se chceš stát laborantem, státním úředníkem nebo pokračovat na vysokou školu. Pokud chceš raději trávit čas v přírodě než v kancelářích a halách, přírodovědné obory jsou ideální volbou, třeba jako Ekolog v národním parku. Pokud tě zajímají zvířata a příroda, chceš vědět, jak se o ně postarat a jak je chovat, pojď studovat Veterinářství.
   
Ekonomika a podnikání Informační technologie Strojírenství
Nejen, že si s tímhle oborem uděláš maturitu, ale získáš i skvělé základy pro tvé podnikání a základ pro další studium, třeba na ekonomických fakultách VŠ. Pokud máš blízko k počítačům a technice, může být studium IT tím nejlepším oborem, který můžeš studovat. Naučíš se programovat, navrhovat i sestavovat. V tomhle oboru se o uplatnění rozhodně bát nemusíš a hned po studiu se o tebe firmy poperou. Nebo budeš raději pokračovat ve studiu na vysoké škole?
     

Stipendijní programy pro žáky školy

Všechny obory s výučním listem a maturitní obor Strojírenství  jsou podporovány podnikovými stipendijními programy po celou dobu studia. Stipendia poskytuje několik hlavních podniků v okolí školy. K nim patří např. Mubea, spol. s r.o , Buzuluk, a.s; Schwarzmüller s.r.o. , Tedom spol s r.o, Carrier spol s r.o , a další jednají o uzavření smluv. Takto asi 70% žáků tříletých oborů má v současnosti uzavřenu studijní smlouvu se stipendiem.

Bližší informace a letáky naleznete v sekci Partneři.

Absolventi nemají problém s uplatněním. Úspěšní absolventi mohou na této škole pokračovat v maturitním nástavbovém studiu oboru Provozní technika nebo volit jinou formu maturitní nástavby.

Ze života školy


Dokumenty ke stažení:

Informační leták školy – studijní nabídka 2020/21: Leták 2020/21.

Předtištěná přihláška ke studiu: xlsx, pdf – na přihlášce vždy vyplňte e-mail a telefon.